fbpx

Zlot Pojazdów Zabytkowych

Zlot Pojazdów Zabytkowych

Zlot Pojazdów Zabytkowych już za nami. Moja przygoda z tą wspaniałą imprezą (w tym roku) rozpoczęła się od sesji malucha, który był nagrodą główną w loterii. Wspólnie z ludźmi z RECRD i  Moto Foto PRL znaleźliśmy się na klimatycznej hali po środku której czekała czerwona gwiazda. Dwie godziny dobierania kadrów, ustawiania światła i fotografowania. Miałem okazję zobaczyć jeszcze coś ciekawego, ale to tajemnica. 😉

Mój udział w zlocie przez chwilę stanął pod znakiem zapytania ze względu na wesele (jako fotograf) poprzedniego dnia i chorobę, która mnie rozkładała. Na szczęście jakoś dałem radę. Pojazdy tradycyjnie już po raz 7 zjechały się na miasteczko ruchu drogowego w Oławie. W tym roku frekwencja wynosiła około 2100 maszyn. Wachlarz pojazdów był ogromny: rowery, motocykle, autobusy, ciężarówki, traktory, pojazdy wojskowe i strażackie, milicyjne polonezy, auta z każdego zakątka świata, trafiła się nawet amfibia! Niewątpliwie każdy fan motoryzacji mógł znaleźć dla siebie jakąś perełkę. Na scenie też nie było nudno właściciele najciekawszych pojazdów odpowiadali na pytania Patryka Mikiciuka.  Jedyną wadą imprezy jest to, że trwa za krótko. Nawet kilka tygodni nie pozwoliłoby poznać historii każdego z pojazdów.  Aż trudno to sobie uświadomić ile te samochody widziały, ile emocji i ludzkich wspomnień jest z nimi związanych.  Szkoda że tych historii nie da się w pełni pokazać na fotografiach.

Zlot pojazdów Zabytkowych to nie tylko samochody. To także akcja charytatywna. W tym roku jej podstawą była loteria, w której do wylosowania były m. in. kupony na wakacje, bilet do centrum sztuki, ogarek i jako nagroda główna czerwony maluch. Ten piękny pojazd pozostanie w Oławie, a jego właścicielką została Julia Szczałuba, której serdecznie gratuluję. Pieniądze zebrane podczas całej akcji zostaną przekazane na liczne fundacje, organizacje itp. Ile się udało zebrać w tym roku jeszcze nie wiadomo. Nie mniej wielkie uznanie i podziękowania należą się organizatorom i sponsorom zlotu. To dzięki nim powstała największa tego typu impreza w Polsce.

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

Ocena
5
Sending
User Review
5 (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code