Woreczki na zakupy- pogromca foliówek

Wielorazowe woreczki na zakupy- co to właściwie jest?

Woreczki na zakupy zmienią nasze nawyki? Przyzwyczailiśmy się do tego, że idąc na zakupy za każdym razem pakujemy je w jednorazówki, które po powrocie do domu wyrzucamy albo składujemy z nadzieją, że “kiedyś się przydadzą”. Koniec końców jest ich tyle, że i tak hurtowo lądują w koszu. W Polsce średnio jedna osoba zużywa ponad 500 takich reklamówek w ciągu roku! Na szczęście od kilku lat coraz popularniejsze stają się torby wielokrotnego użytku. Zwykle są one o wiele wytrzymalsze i bardziej pojemne.   Problemem nadal są tak zwane zrywki na warzywa i owoce. Z rozwiązaniem przychodzi marka Ecolou i bawełniane woreczki na zakupy. Prosty pomysł, który pomoże zredukować ilość plastiku lądującego w koszu na śmieci. Idea jest taka, by wykorzystywać wielorazowe woreczki zamiast foliówek.

 

Ekologiczne woreczki na zakupy, warzywa i owoce. Bawełniane polski producent

Bawełniane woreczki na zakupy kontra plastikowa foliówka

Ludziom często trudno jest porzucić używanie plastikowych przedmiotów na rzecz ich naturalnych odpowiedników. Wielokrotnie produkty ekologiczne utożsamiane są z gorszą jakością lub wyglądem. Polski producent postanowił z tym walczyć, stawiając jako priorytety nie tylko wpływ na środowisko ale także jakość wykonania, wygodę użytkowania, oraz wygląd. Wielorazowe woreczki na warzywa i owoce wykonane są w 100% z niefarbowanej bawełny- dzięki temu są biodegradowalne, a przy ich produkcji nie wykorzystano chemicznych barwników. Z kolei prążkowany wzór zapewnia dużą wytrzymałość i ciekawy wygląd. Naturalny kolor bawełny- ecru sprawia, że woreczki mogą stać się modnym dodatkiem! Ponadto zestaw takich woreczków posłuży długie miesiące, a gdy już ich żywot dobiegnie końca, to w ziemi rozłożą się w kilka miesięcy. Jest jeszcze jedna ważna sprawa: warzywa i owoce w plastiku szybko się psują- szczególnie latem. Ciepło i wilgoć to doskonałe warunki do rozwoju pleśni. Bawełniana tkanina zapewnia przewiewność, więc nie ma co się martwić tym, że natka pietruszki się “zaparuje”. Przy tych aspektach plastikowa foliówka wygląda dość słabo. Zrywki są bardzo słabe i często nie przetrwają nawet drogi do kasy. Reklamówki wyglądają mało estetycznie (wyjątkiem jest klasyczna torba z Biedronki), a porzucone w lesie to już całkiem dramat. Rozkładają się 400 lat. Chyba jedyny “pozytyw” jest taki, że nie trzeba ich zabierać z domu i zawsze są w sklepie. Choć to niewielki wysiłek by nosić bawełniane woreczki ze sobą, wystarczy wrzucić je do torebki lub plecaka.

 

Ekologiczne woreczki na zakupy, warzywa i owoce. Bawełniane polski producent

Woreczki made in Poland

Przy wyborze woreczków wielorazowych są ważne dwie kwestie, które decydują czy są one przyjazne środowisku: miejsce produkcji i materiał z jakiego są wykonane. Coraz częściej na rynku można spotkać woreczki wykonane np. z poliestru… Zamiana kilku gram plastiku na kilkadziesiąt niewiele zmienia na lepsze z perspektywy środowiska.  Przy miejscu produkcji sprawa jest nieco bardziej złożona. Ogólnie chodzi tutaj o transport, tzw. ślad węglowy, oraz warunki produkcyjne.  Ecolou to polski producent, który ma pełną kontrolę na wykorzystanymi materiałami i procesem produkcji. Firmy, które zamawiają swoje produkty z Chin nigdy nie mają 100% pewności jakie warunki panują w fabryce. Jednak najbardziej przyjazne środowisku są woreczki, które wykona się samemu z materiałów, które przestały spełniać swoje główne zadanie. Mowa tu o rękodziełach wykonanych ze starych firanek lub ubrań. Są one tak samo funkcjonalne i poręczne jak inne wielorazowe woreczki.

 

Ekologiczne woreczki na zakupy, warzywa i owoce. Bawełniane polski producent

Woreczki na fotograficznym stole

Ecolou to marka eko premium więc i zdjęcia produktowe muszą być wysokiej jakości. Muszę przyznać, że całkiem fajnie się je fotografowało, bo bawełna nie należy do trudnych materiałów. Jakość woreczków też jest dobra co też się przełożyło na mniejszą ilość photoshopa i innych tricków. Poniżej tylko część zdjęć. Będzie jeszcze sesja aranżowana a w przyszłości kolejne produkty ekologiczne.
Zapraszam do sklepu internetowego: www.ecolou.pl 

 

Ekologiczne woreczki na zakupy, warzywa i owoce. Bawełniane polski producent

Ekologiczne woreczki na zakupy, warzywa i owoce. Bawełniane polski producent

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code